Szkolenie "Mediacje sądowe i pozasądowe".

0
Banner2_1
Kategoria
Warsztaty i szkolenia
Termin
2018-10-12 16:30 - 2018-11-10 17:10
Miejsce
Szczecin Zachodniopomorska Szkoła Biznesu - Żołnierska 53
Szczecin, Polska
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy na IV edycję szkolenia „Mediacje sądowe i pozasądowe”. 
Szkolenie realizują eksperci ze Stowarzyszenia Mediatorów Consensus, w partnerstwie organizacyjnym z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie.
Szkolenie z możliwością uzyskania dofinansowania do 80% w ramach Bazy Usług Rozwojowych.
 
Spełniając najwyższe standardy przygotowaliśmy 60-godzinne szkolenie, podzielone na trzy części w formacie 3xP (psychologia, praktyka, prawo). Prowadzone przez niezależnych ekspertów w swoich dziedzinach, mających szeroką wiedzę i doświadczenie nie tylko praktyczne, ale również umiejętność przekazania merytorycznej wiedzy. Elementy te są gwarantem zapewniającym wiedzę i umiejętności pozwalające z sukcesem rozwijać Państwa warsztat.
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności, wskazanych w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości o kwalifikacjach mediatorów.
Odbycie szkolenia oraz zdanie egzaminu końcowego umożliwiają wpis na listę stałych mediatorów sądowych prowadzonych przy sądach powszechnych, ale zdobyta wiedza będzie przydatna również w innych obszarach np. HR
Warunkiem bezwzględnym uczestnictwa jest ukończenie 26. roku życia.
 
Prowadzący
Psychologia – dr Edyta Skwirczyńska
Wykładowca akademicki w Zakładzie Historii Medycyny i Etyki Lekarskiej PUM, Psychoonkolog – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie, prywatna praktyka – seksuolog, psycholog, psychoterapeuta Mediklinika Szczecin.
„Moja praca opiera się na komunikacji, relacji i towarzyszeniu drugiemu człowiekowi w rozwiązywaniu jego problemów „.
Praktyka – Anna Franecka
Propagatorka dialogu i alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Mediator stały przy Prezesie Sądu Okręgowego w Szczecinie w sprawach rodzinnych, cywilnych, pracowniczych i gospodarczych. Z wykształcenia socjolog, psychopedagog, coach ACC The International Coach Federation, trener biznesu, certyfikowany facylitator. Prowadzi szkolenia i wykłady dotyczące mediacji. Specjalistyczne kwalifikacje mediatora zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zdobyła w 2011 roku. W celu podniesienia kwalifikacji w zakresie mediacji pracowniczych ukończyła studia podyplomowe w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu na kierunku „Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych”. Wiedzę w zakresie mediacji administracyjnych pogłębiła studiując na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku „Prawo Administracyjne i Samorządowe”. Doświadczenie w zakresie prawa rodzinnego zdobyła pełniąc funkcje kuratora społecznego przy Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczecinie. Kwalifikacje podnosi poprzez systematyczny udział w konferencjach naukowych, warsztatach, seminariach oraz studiowanie literatury fachowej. Współzałożyciel Stowarzyszenia Mediatorów CONSENSUS oraz lider Zachodniopomorskiego Centrum Mediacji. Jest współorganizatorem Kongresu Trenerów Mediacji, który odbył się w Dymaczewie w sierpniu 2016 roku.
Prawo – Konrad Gutowski
Prawnik i mediator, rocznik ’84, specjalizuje się w mediacjach gospodarczych, spadkowych i rodzinnych. Zawodowo związany z branżą IT. W czasie szkoleń przekaże Państwu Know-How pracy mediatora w aspekcie prawnym.
 
Organizacja szkolenia:
Miejscem prowadzenia szkoleń będzie siedziba Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, przy ul. Żołnierskiej 53.
Godzinowo szkolenie jest przewidziane na 60 godzin lekcyjnych. Szkolenie będzie realizowane w formule wykładowo-warsztatowej, ostatnie 3 godziny zostaną przeznaczone na egzaminy. 
Bloki tematyczne szkoleń:
Psychologia – psychologiczne aspekty mediacji
Praktyka – rozwijanie warsztatu mediatora oraz praktyczne narzędzia rozwiązywania konfliktów
Prawo – prawne aspekty mediacji, pisanie ugód, umiejętność poruszania się po instytucjach wymiaru sprawiedliwości
Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy będą mogli uczestniczyć w odpłatnych 4 godzinnych kursach doszkalających mających za zadanie utrwalić wiedzę i dzielenie się doświadczeniami.
 
Kryteria naboru
Uczestnicy szkolenia muszą mieć ukończone 26 lat.
 
Zgłoszenia w terminie do 8 października 2018 r.
 
Rozpoczęcie zajęć: 12 października 2018 r.
Zajęcia odbywać się będą w trybie zjazdowym (piątek 16:30- 20:30; sobota 9:00- 17:10) zgodnie z harmonogramem:
12-13.10.2018 r.
 
 

Terminy

  • Od 2018-10-12 16:30 do 2018-11-10 17:10

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda