Szkolenie Mediacje Sądowe i Pozasądowe

0
VI-edycja
Kategoria
Warsztaty i szkolenia
Termin
2019-05-17 16:30 - 17:00
Miejsce
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie - Żołnierska 53
Szczecin, Polska
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Serdecznie zapraszamy na VI edycję szkolenia: „Mediacje sądowe i pozasądowe”.
Szkolenie z możliwością uzyskania dofinansowania do 80% w ramach Bazy Usług Rozwojowych.
Informacja: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/view?id=363704

Szkolenie realizują eksperci ze Stowarzyszenia Mediatorów Consensus, w partnerstwie organizacyjnym z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie.

Spełniając najwyższe standardy, przygotowaliśmy 60-godzinne szkolenie, podzielone na trzy części w formacie 3xP (psychologia, praktyka, prawo). Prowadzone przez niezależnych ekspertów w swoich dziedzinach, mających szeroką wiedzę i doświadczenie nie tylko praktyczne, ale również umiejętność przekazania merytorycznej wiedzy. Elementy te są gwarantem zapewniającym wiedzę i umiejętności pozwalające z sukcesem rozwijać Państwa warsztat.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności, wskazanych w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości o kwalifikacjach mediatorów.
Odbycie szkolenia oraz zdanie egzaminu końcowego umożliwiają wpis na listę stałych mediatorów sądowych prowadzonych przy sądach powszechnych, ale zdobyta wiedza będzie przydatna również w innych obszarach np. HR
Warunkiem bezwzględnym uczestnictwa jest ukończenie 26. roku życia.

Prowadzący:
Psychologia – dr Edyta Skwirczyńska
Wykładowca akademicki w Zakładzie Historii Medycyny i Etyki Lekarskiej PUM, Psychoonkolog – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie, prywatna praktyka – seksuolog, psycholog, psychoterapeuta Mediklinika Szczecin.
„Moja praca opiera się na komunikacji, relacji i towarzyszeniu drugiemu człowiekowi w rozwiązywaniu jego problemów „.

Praktyka – Anna Franecka
Propagatorka dialogu i alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Mediator stały przy Prezesie Sądu Okręgowego w Szczecinie w sprawach rodzinnych, cywilnych, pracowniczych i gospodarczych. Z wykształcenia socjolog, psychopedagog, coach ACC The International Coach Federation, trener biznesu, certyfikowany facylitator. Prowadzi szkolenia i wykłady dotyczące mediacji. Specjalistyczne kwalifikacje mediatora zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zdobyła w 2011 roku. W celu podniesienia kwalifikacji w zakresie mediacji pracowniczych ukończyła studia podyplomowe w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu na kierunku „Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych”. Wiedzę w zakresie mediacji administracyjnych pogłębiła, studiując na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku „Prawo Administracyjne i Samorządowe”. Doświadczenie w zakresie prawa rodzinnego zdobyła, pełniąc funkcje kuratora społecznego przy Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczecinie. Kwalifikacje podnosi poprzez systematyczny udział w konferencjach naukowych, warsztatach, seminariach oraz studiowanie literatury fachowej. Współzałożyciel Stowarzyszenia Mediatorów CONSENSUS oraz lider Zachodniopomorskiego Centrum Mediacji. Jest współorganizatorem Kongresu Trenerów Mediacji, który odbył się w Dymaczewie w sierpniu 2016 roku.

Prawo – Konrad Gutowski
Prawnik i mediator, rocznik ’84, specjalizuje się w mediacjach gospodarczych, spadkowych i rodzinnych. Zawodowo związany z branżą IT. W czasie szkoleń przekaże Państwu Know-How pracy mediatora w aspekcie prawnym.

Szkolenie jest przewidziane na 60 godzin lekcyjnych. Szkolenie będzie realizowane w formule wykładowo - warsztatowej, ostatnie 3 godziny zostaną przeznaczone na egzaminy.

Bloki tematyczne szkoleń:
Psychologia – psychologiczne aspekty mediacji
Praktyka – rozwijanie warsztatu mediatora oraz praktyczne narzędzia rozwiązywania konfliktów
Prawo – prawne aspekty mediacji, pisanie ugód, umiejętność poruszania się po instytucjach wymiaru sprawiedliwości.

Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy będą mogli uczestniczyć w odpłatnych 4 godzinnych kursach doszkalających mających za zadanie utrwalić wiedzę i dzielenie się doświadczeniami.

Szczegółowy program szkolenia:
https://www.zpsb.pl/kursy-i-szkolenia/zostan-mediatorem/

Kryteria naboru
Uczestnicy szkolenia muszą mieć ukończone 26 lat.

Organizacja szkolenia:
Miejscem prowadzenia szkoleń będzie siedziba Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, przy ul. Żołnierskiej 53.
Rozpoczęcie zajęć: 17 maja 2019 r.
Zajęcia odbywać się będą w trybie zjazdowym (piątek-sobota), co tydzień w godzinach piątki 16.30-20.30 soboty 09.00-17.00.
Zgłoszenia – do 13 maja 2019 r na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy przesłać formularz zgłoszeniowy.

Terminy zajęć:
17-18.05.2019 r.
24-25.05.2019 r.
31.05-01.06.2019 r.
07-08.06.2019 r.
Opłaty i certyfikat
Koszt szkolenia dla uczestnika to 1990 zł brutto.
Na szkolenie można uzyskać dofinansowanie do 80% w ramach Bazy Usług Rozwojowych.
Nie wiesz, czy możesz ubiegać się o dofinansowanie i jak je zdobyć? Pomożemy. Poznaj zasady działania Bazy Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim
Opłatę należy uregulować do 13.05.2019 r. w następujący sposób:
-przelewem na konto: 48 1240 3927 1111 0010 0719 0277 (Bank Pekao S.A., II/O Szczecin) – tytuł przelewu: szkolenie Mediacje sądowe i pozasądowe
-kartą w Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń ZPSB w Szczecinie

Po ukończeniu szkolenia oraz zdaniu egzaminu uczestnik szkolenia uzyska certyfikat ukończenia szkolenia.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia w przypadku zbyt małej ilości uczestników.

Zapraszamy do kontaktu:
Kwestie merytoryczne szkolenia:
Anna Franecka – tel. +48 608 044 141 lub +48 695 319 011, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konrad Gutowski – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dr Edyta Skwirczyńska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy na szkolenie:
Milena Papierska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 91 814-94-81

 
 

Terminy

  • Od 2019-05-17 16:30 do 2019-06-08 17:00
    piątek & sobota

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda